תכנון תאורה לגינה – תכנון תאורת גן בצורה נכונה ויפה

תכנון נכון, יצירתי  ומקצועי של תאורת גן

גינות הבתים נחשבות כיום יותר ויותר כתחום נפרד בנוסף לבית, כמקום בעל טריטוריה עצמאית אשר מיועד לא רק לצמחים ופרחים כי אם לחוויות וזמן איכות. אחד הגורמים החשובים ביותר המאפשר הפיכת שטח הגינה לפונקציונאלי יותר  ולמעוצב ומוקפד יותר הוא התקנת תאורת גן, כך תוכלו להאריך את משך הזמן בו אתם יכולים בגן, כמו גם לשפר את מראה הגן מהבית בשעות הלילה. תכנון תאורת גן אינו הנחלה הבלעדית של מעצב הגן, ותוכלו לעשות זאת במו ידיכם ע"י קניית גופי תאורת גן בחנויות תאורה המתמחות בתאורת חוץ , ובכך תגדילו את טווח התאורה בגינה, ותיהנו מגינה יפה ומוארת.

להלן שלבי תכנון תאורת גן:

 תאורת הגינה צריכה לשרת אתכם ואת בטחונכם האישי – השיקול הראשון בבחירת תאורת גן הוא השיקול המעשי. לדוגמא: בשעות הלילה אתה אמור להיות מסוגל לראות בבירור את הדרך מהכניסה לגן אל הדלת הקדמית שלך. אם יש קטעים בגינה בהם קשה לנווט בבטחה ללא תאורה, יהיה עליך לצמצם במידה ניכרת את הסיכון לתאונות. עם זאת, אין צורך בהתקנת גופים רבים מידי, אלא התקנה במקומות אשר נדרשים לכך. תאורה מוגזמת בגינה יוצרת תחושת אי נוחות, לעומת זאת כאשר אתה עוברים מאזור של אור בוהק לחשיכה קשה לעיניים להסתגל בהתאמה במהירות. לכן בתכנון מוקדם תבחרו אזורים בהם יש להפיץ שטח רחב של אור ואזורים אחרים בהם האור יהיה חלש יותר.

לאתר המציע שירותי עיצוב גינות ותכנון של תאורת גן ליחצו כאן

 

 תאורה חזקה סביב הבית הוא כוח הרתעה מצוין כנגד פריצות. זרקורים עם גלאי אינפרא אדום זמינים לרכישה. חשבו היטב על המקום שבו תרצו למקם את האורות הללו. למרות שהמקום האידיאלי והיעיל ביותר הוא בקרבת הכניסה לבית, אם האור ממוקם כך שהוא מופעל כל הזמן על ידי עוברים ושבים, זה יכול להיות מטרד גם לך וגם לשכנים שלך. העברת אור במרחק מספר מטרים לצד אחד מאפשר לך עדיין לראות בבירור, והמטרה הרי היא כוח הרתעה ובכך השגת את המטרה בצורה טובה ונוחה יותר.
תאורה בגינה מאריכה את הזמן בו תוכלו ליהנות בחוץ – שעות האור בגינה מוגבלות למעשה עד רדת החשיכה, ובוודאי כאשר מופעל שעון החורף ואז הן מתקצרות אף יותר. אין צורך להגביל את שעות ההנאה משהייה בגינה, ולכן התקנת תאורת גן תוכל לאפשר לך להמשיך לשבת בפינת הישיבה, בנדנדת הגינה וכן לעסוק בהכנת אוכל בפינת הבישול בנוחות. תגלו כי עם השימוש עם תאורת גן שעות השהייה בגינה יהיו לפי רצונכם בלבד ולא בהתאם לשקיעת החמה.
בחרו בחוכמה את סוגי גופי התאורה. גוף תאורה המוצמד לקיר הבית יכול להאיר שטח רחב, אך אור זה לא יהיה אינטימי או אטרקטיבי. אור חזק מתאים יותר לפינת הבישול. תוכלו ליצור תאורת גן מעניינת  כדי להאיר נקודות מסוימות של אובייקטים כגון : זרקור מעל הגריל ופנסי תאורה סביב השולחן.
תנו תשומת לב לאפקט שיוצר כל גוף תאורה. כאשר אתם מביטים מן הבית החוצה אל הגינה אינכם מעוניינים לראות שטח מואר באור חזק וזרקורים. עיצוב תאורה עדין יכול להגביר את ההנאה מיופייה של הגינה, אך עדיין להאיר אותה בצורה מספקת ולשמור על יופייה הטבעי.

בחרו תאורת גן בהתאם לאופי הגינה. גוף תאורה בודד המאיר על עץ בודד, גוף תאורה היוצר צללית על פסל, גופי תאורה בבריכה עם אורות מתחת למים… יש אפשרויות רבות ליצור תנועה מעניינת וזה כל מה שנדרש בכדי להשפיע על יצירת עניין ותוספת יופי בגינה. זכרו כי חשוב מאוד לשמור על הרגשה טבעית בגינה.
תאורת גן מעוצבת ונכונה תביא את הקסם לגינה שלכם – גופי תאורה רבים מידי יכולים לספק אור חזק אך לא יוסיפו דבר במונחים של קסם או רומנטיקה. תאורה בגינה, כמו בבית, נובעת מיצירת הפרדה בין אזורים שונים ונפרדים. עיצוב תאורת גן יוכל להבליט את הראוי והרצוי ויבליט תכונות של אלמנטים מיוחדים. אזורים פחות אטרקטיביים ניתן להשאיר חשוכים ובעלי נראות קטנה יותר.  תנו תשומת לב לחפצים דקורטיביים ופינות יפות במיוחד באמצעות תאורה מעניינת ונכונה, אך הקפידו שלא להעמיס יתר על המידה. גם בתכנון תאורת גן כמו בעיצוב תחומים אחרים, כל המוסיף גורע.

להזמנת  תכנון נכון, יצירתי  ומקצועי של תאורת גן פנו אלינו ונשמח לעזור

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*