התקנת גלאי עשן בבית או במבנה

התקנת גלאים במבנה או בבית – איתור וגילוי עשן ואש על ידי גלאי עשן

את הגלאים מומלץ להתקין לרוב בתקרה, מאחר שהעשן עולה כלפי מעלה. יש למקם את הגלאים הרחק מפתחי אוורור של המזגן או ממיקום פתחי אוורור ומאווררים. הגלאי עובד באמצעות חיישן רגיש שתפקידו לקלוט את העשן ולהתריע באמצעות הפעלת אזעקה, כאשר ישנם גלאים מתקדמים השולחים התרעה למרכזיית כיבוי אש והודעת טקסט לבעלי המבנה. לגלאי תפקיד חשוב בהצלת חיים ובמניעת נזקי רכוש כבדים. יודגש כי הגלאי אינו נועד לכבות את האש אלא רק להתריע באמצעות אזעקה על סכנת אש ועל פריצת שריפה במבנה.

ארבעה סוגים עיקריים של גלאי עשן ואש

ישנם ארבעה סוגים עיקריים של גלאי עשן. הדגם הפופולרי והפשוט ביותר הוא הדגם הידני, הנחשב לבסיסי ביותר. קל להתקין את הגלאי במיקום הרצוי במבנה, ובזמן אמת הוא יתריע על גילוי עשן בנכס. סוג נוסף הוא גלאי יוניזציה, המותקן בארונות חשמל ובתקרות של חללים בינוניים וגדולים. הגלאי מתחיל לפעול כאשר כמות גדולה של עשן חודרת לתוכו. גלאי קרן לייזר נחשב למתקדם יותר, וישנם גם גלאי יניקה המתאימים לחללים גדולים וקטנים כאחד.

חשוב לפנות לחברה מקצועית בתחום, מאחר שיש להתאים את סוג גלאי העשן ואת מיקומו בהתאם למפרט הטכני של המבנה ולאחר הערכת סיכונים לפריצת שריפה.

שימשו במערכות גילוי עשן  במפעלים

מערכות  כיבוי אש לתעשיה : התראה לגילוי דליקות על ידי גילוי עשן
האמצעים הטובים ביותר לכיבוי אשהם  אלה שמספקים התראה מוקדמת המאפשרת כניסה מהירה של כוחות כיבוי למפעל ופינוי מהיר ושל העובדים.
מערכות גילוי וכיבוי אש הן בעתם מערכות לאיתור עשן, או  לזיהוי חום, או איתור גזים. מערכות אלו נועדו להתריע במקרה של התחלת דליקה.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*